Poprawa jakości świadczeń medycznych poprzez doposażenie Szpitala Miejskiego w Morągu Sp. z o. o. w nowoczesny sprzęt oraz aparaturę medyczną i diagnostyczną

Wartość dofinansowania: 1 071 920,52 zł
 • NOWY PROFESJONALNY SPRZĘT REHABILITACYJNY

  Nasza placówka została doposażona w profesjonalny  sprzęt rehabilitacyjny, dzięki któremu hospitalizowani pacjenci szybciej wrócą do pełnosprawności. Zważywszy na kompetentny , pełny  zaangażowania personel medyczny będzie wykorzystany w 100%.

   

  Wartość zakupionego sprzętu to kwota 160 tys. zł.

   

  1. RĘKAWICA CYNTERACT

  Inteligentna rękawica rehabilitacyjna Cynteract łączy w sobie wysoki poziom wyposażenia technicznego z wieloma czujnikami ,  przekazuje terapeucie i lekarzowi prowadzącemu podsumowania danych treningowych. Rękawica w połączeniu z oprogramowaniem wspomaga rehabilitację chorób/urazów palców, dłoni i ramion.

   

  2. FROOZER

  Służy on do przeprowadzenia zabiegów krioterapii przy użyciu oparów zimnego azotu. Leczenie zimnem jest metodą coraz powszechniej stosowaną w leczeniu chorób układu ruchu, urazów obrzęków i oparzeń. Ma działanie przeciwbólowe i przeciw zapalne co przyśpiesza proces rehabilitacyjny.

  3. MINI TENSOR

  Dzięki nim wykonamy mnóstwo ćwiczeń rehabilitacyjnych, rozciągających oraz wzmacniających , wpływających na ogólną kondycję fizyczną organizmu. Urządzenie to jest bardzo bezpieczne nawet dla osób starszych i kontuzjowanych, gdyż charakteryzuje się zastosowaniem oparu elastycznego generującego  niewielki opór w fazie początkowej ruchu, który narasta równomiernie w dalszej fazie ćwiczeń.

   

  4. JUPITER

  Jest to urządzenie do stosowania kompleksowej  rehabilitacji kończyn dolnych. Szczególnie użyteczny jest w rehabilitacji pourazowej, neurologicznej i ortopedycznej.

   

   

   

  5. KOLUMNA CAMPUS

  Jest to specjalistyczny przyrząd do ćwiczeń z oporem, dzięki czemu można trenować różne grupy mięśniowe kończyn górnych, dolnych oraz tułowia w różnych płaszczyznach ruchu. Wykorzystywana jest  w treningu medycznym i rehabilitacyjnym.

   

   

  6. STÓŁ PIONIZACYJNY

  Zastosowanie stołu do pionizacji pozwala na przygotowanie pacjenta długotrwale  leżącego do pozycji pionowej. Zapewnia komfort i bezpieczeństwo Ze względu na napę elektryczny ułatwia pracę rehabilitantom.

   

  7. MOTOMED

  Urządzenie jest przeznaczone jest do pasywnego poruszania kończynami górnymi i dolnymi przez osoby siedzące. Podczas korzystania  możliwe jest sterowanie urządzeniem za pomocą panelu obsługi.

  8. RUNNER

  Jest to ergometr rowerowy stosowany do testów wysiłkowych. Ergometr kontrolowany jest poprzez  elektrokardiograf cyfrowy.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Leave a reply

Accessibility Toolbar