• NOWY PROFESJONALNY SPRZĘT REHABILITACYJNY

Nasza placówka została doposażona w profesjonalny  sprzęt rehabilitacyjny, dzięki któremu hospitalizowani pacjenci szybciej wrócą do pełnosprawności. Zważywszy na kompetentny , pełny  zaangażowania personel medyczny będzie wykorzystany w 100%.

Wartość zakupionego sprzętu to kwota 160 tys. zł.

1. RĘKAWICA CYNTERACT

Inteligentna rękawica rehabilitacyjna Cynteract łączy w sobie wysoki poziom wyposażenia technicznego z wieloma czujnikami ,  przekazuje terapeucie i lekarzowi prowadzącemu podsumowania danych treningowych. Rękawica w połączeniu z oprogramowaniem wspomaga rehabilitację chorób/urazów palców, dłoni i ramion.

2. FROOZER

Służy on do przeprowadzenia zabiegów krioterapii przy użyciu oparów zimnego azotu. Leczenie zimnem jest metodą coraz powszechniej stosowaną w leczeniu chorób układu ruchu, urazów obrzęków i oparzeń. Ma działanie przeciwbólowe i przeciw zapalne co przyśpiesza proces rehabilitacyjny.

3. MINI TENSOR

Dzięki nim wykonamy mnóstwo ćwiczeń rehabilitacyjnych, rozciągających oraz wzmacniających , wpływających na ogólną kondycję fizyczną organizmu. Urządzenie to jest bardzo bezpieczne nawet dla osób starszych i kontuzjowanych, gdyż charakteryzuje się zastosowaniem oparu elastycznego generującego  niewielki opór w fazie początkowej ruchu, który narasta równomiernie w dalszej fazie ćwiczeń.

4. JUPITER

Jest to urządzenie do stosowania kompleksowej  rehabilitacji kończyn dolnych. Szczególnie użyteczny jest w rehabilitacji pourazowej, neurologicznej i ortopedycznej.

5. KOLUMNA CAMPUS

Jest to specjalistyczny przyrząd do ćwiczeń z oporem, dzięki czemu można trenować różne grupy mięśniowe kończyn górnych, dolnych oraz tułowia w różnych płaszczyznach ruchu. Wykorzystywana jest  w treningu medycznym i rehabilitacyjnym.

6. STÓŁ PIONIZACYJNY

Zastosowanie stołu do pionizacji pozwala na przygotowanie pacjenta długotrwale  leżącego do pozycji pionowej. Zapewnia komfort i bezpieczeństwo Ze względu na napę elektryczny ułatwia pracę rehabilitantom.

7. MOTOMED

Urządzenie jest przeznaczone jest do pasywnego poruszania kończynami górnymi i dolnymi przez osoby siedzące. Podczas korzystania  możliwe jest sterowanie urządzeniem za pomocą panelu obsługi.

8. RUNNER

Jest to ergometr rowerowy stosowany do testów wysiłkowych. Ergometr kontrolowany jest poprzez  elektrokardiograf cyfrowy.