RATOWNICTWO MEDYCZNE

Do podstawowych zadań Ratownictwa Medycznego  należy zapewnienie pomocy każdej osobie, która znajduje się w stanie nagłego zagrożenia zdrowia i życia oraz jak najszybsze przewiezienie i przyjęcie chorego do najbliższego zakładu opieki zdrowotnej udzielającego świadczeń zdrowotnych we właściwym zakresie.

Dział Ratownictwa Medycznego jest jedną z najważniejszych struktur Szpitala Miejskiego w Morągu. Swoim zakresem działania obejmuje miasto i gminę Morąg, gminę Małdyty, Miłakowo oraz Łuktę. W obszarze działania Ratownictwa Medycznego są dwa zespoły Zintegrowanego Systemu Ratownictwa Medycznego Województwa Warmińsko – Mazurskiego – jeden specjalistyczny w Morągu i jeden podstawowy w Łukcie. Karetki wyposażone są w specjalistyczny i profesjonalny sprzęt, dzięki któremu wszystkie działania wykonywane są na najwyższym poziomie zgodnie ze standardami Unii Europejskiej.

 

Wezwania dla karetek należących do systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego przyjmowane są przez CPR w Olsztynie (nr tel. 112) i WCPR w Olsztynie (nr tel. 999).

 

Ważną i nieocenioną rolę pełnią zatrudnieni w Dziale Ratownictwa Medycznego ludzie. Zespół specjalistyczny stanowią 3 osoby uprawnione do wykonywania medycznych czynności ratunkowych – 2 ratowników medycznych, z czego jeden pełni również funkcję kierowcy oraz lekarz systemu, będący kierownikiem zespołu. W karetce podstawowej ważną rolę pełnią zatrudnieni ratownicy medyczni, przygotowani do samodzielnej pracy z pacjentem. Skład zespołu karetki podstawowej stanowi 2 ratowników, z czego jeden pełni również funkcję kierowcy.

W Dziale Ratownictwa Medycznego zatrudnionych jest 8 lekarzy systemu oraz 13 ratowników medycznych, którzy na bieżąco pogłębiają swoją wiedzę oraz umiejętności.

PERSONEL

Koordynator –  Piotr Stankiewicz
Katarzyna Szwarc – Pielęgniarka Oddziałowa mgr pielęgniarstwa

KONTAKT

Koordynator: 89 757 4231 wew. 311
Lekarz dyżurny: 89 757 4231 wew. 317

CENNIK USŁUG TRANSPORTU MEDYCZNEGO