Poprawa jakości świadczeń medycznych poprzez doposażenie Szpitala Miejskiego w Morągu Sp. z o. o. w nowoczesny sprzęt oraz aparaturę medyczną i diagnostyczną

Wartość dofinansowania: 1 071 920,52 zł
 • NOWE APARATY DIAGNOSTYCZNE: GASTROSKOP I USG

  Pracownia Endoskopowa i Pracownia  USG została wyposażona w aparaturę medyczną, niezbędną do diagnozowania pacjentów leczonych w naszym szpitalu.

  Zakupiony sprzęt  pozwoli na zmniejszenie kolejki oczekujących na badanie, poprawi ich  jakość  ze względu na zastosowanie nowoczesnych technologii. Dzięki przeprowadzeniu tych  badań wielu pacjentów  uniknie  poważnych komplikacji zdrowotnych.

  Gastroskop

   

   

   

  Gastroskopia   należy do cennych badań diagnostycznych górnego odcinka przewodu pokarmowego. Wykonuje się ją za pomocą gastroskopu (odmiany endoskopu), czyli giętkiego przyrządu wyposażonego w kamerę oraz źródło światła.  Pozwala ono nie tylko wykryć zmiany chorobowe w obrębie przełyku, żołądka czy dwunastnicy i precyzyjnie pobrać materiał do badania histopatologicznego, ale także przeprowadzić podczas trwania badania różne zabiegi naprawcze. Ze względu na cel przeprowadzenia gastroskopii, można ją podzielić na diagnostyczną oraz zabiegową. Badanie diagnostyczne ułatwia rozpoznanie wielu chorób układu pokarmowego. Gastroskopia zabiegowa pozwala natomiast wykonać wiele zabiegów terapeutycznych, takich, jak np. usuwanie polipów i ciał obcych, zatamowanie krwawień.

   

  Aparat USG

   

   

  Zakupiony aparat  to urządzenie pozwalające na badanie i diagnozowanie nieprawidłowości w wielu różnych obszarach naszego organizmu. Głowice ultrasonograficzne mają różne kształty i rozmiary, dzięki czemu umożliwiają badanie różnych elementów ludzkiego ciała.  Najczęściej wykonywanymi procedurami z użyciem aparatu ultrasonograficznego będą :
  • USG jamy brzusznej, położnicze, echo serca, tarczycy, dopplerowskie i inne.

   

  Całkowity koszt zakupionego sprzętu wynosi 350 tys. zł.

  Leave a reply

Accessibility Toolbar