Poprawa jakości świadczeń medycznych poprzez doposażenie Szpitala Miejskiego w Morągu Sp. z o. o. w nowoczesny sprzęt oraz aparaturę medyczną i diagnostyczną

Wartość dofinansowania: 1 071 920,52 zł
 • NOWY APARAT RTG

   

  Jesteśmy na finiszu zakupu sprzętu medycznego  do  naszego Szpitala w ramach pozyskanych środków finansowych z programu „Poprawa jakości świadczeń medycznych poprzez doposażenie Szpitala Miejskiego w Morągu Sp. z o.o. w nowoczesny sprzęt oraz aparaturę medyczną i diagnostyczną”, oraz  z Gminy Morąg. Dziękujemy Panu Burmistrzowi Tadeuszowi Sobierajskiemu i Radnym Gminy Morąg za wsparcie finansowe tego programu.

  Sukcesywnie będziemy Państwa informować jaki sprzęt pozyskał Szpital dla zapewnienia jak najwyższej jakości diagnostycznej   leczonym  pacjentom.

   

   

   

  Zamontowany nowy Aparat RTG – WDM NEW ORIENTAL 1000 jest w pełni ucyfrowiony. Cechuje go nowoczesna konstrukcja oraz nowatorskie oprogramowanie umożliwiające pozyskiwanie i obróbkę obrazów RTG na najwyższym poziomie.

  Aparat posiada wydajny generator, konsolę dotykową, oraz wiele innych udogodnień umożliwiających szybszą i bezpieczną pracę. Jest w pełni zautomatyzowany.  Zakupiony sprzęt umożliwia wykonanie nowych procedur np. wykonanie zdjęcia całego kręgosłupa, kości długich przy niskich dawkach promieniowania  co wpływa na lepszą  i dokładniejszą diagnostykę, a przede wszystkim gwarantuje bezpieczeństwo pacjentom.

  Koszt aparatu wyniósł 561 tys.270  zł. Rocznie w pracowni wykonywanych jest ponad 4800 zdjęć.

   

  Przed montażem aparatu gruntownego remontu wymagały pomieszczenia pracowni RTG

  Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z okresu remontu.

   

  Montaż aparatu.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Leave a reply

Accessibility Toolbar