• NOWA CENTRALA WRAZ Z KARDIOMONITORAMI

Szpital pozyskał nowoczesny sprzęt kardiologiczny

Oddział Chorób Wewnętrznych morąskiego szpitala – sala intensywnego nadzoru kardiologicznego została doposażona w bardzo nowoczesną centralę monitorującą wraz z czterema kardiomonitorami.

Skorzystaliśmy z programu Ministra Zdrowia w zakresie profilaktyki i leczenia chorób układu sercowo-naczyniowego. Minister ogłosił konkurs właśnie na doposażanie tychże oddziałów. Złożony przez nas wniosek przeszedł bardzo pozytywną weryfikację merytoryczną i formalną. Otrzymaliśmy dofinansowanie – mówi Ewa Michałowska, prezes spółki „Szpital Miejski” w Morągu.

Centrala monitorująca została zakupiona za kwotę ok. 80 tys. złotych, z czego 60 tys. złotych pochodzi z Ministerstwa Zdrowia, natomiast 20 tys. zł to był wkład własny szpitala.

Bardzo cieszymy się z tego zakupu, ponieważ centrala, która była na wyposażaniu naszego oddziału była mocno wyeksploatowana. Ulegała częstym awariom, co stanowiło zagrożenie dla pacjentów – dodaje Ewa Michałowska.