• ZAKUP TOMOGRAFU KOMPUTEROWEGO DZIĘKI WSPARCIU ŚRODKÓW EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU REGIONALNEGO

Szpital Miejski w Morągu Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością realizuje projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: „Zakup tomografu komputerowego 16-kanałowego dla Szpitala Miejskiego w Morągu”.

Program operacyjny: Regionalny Program Operacyjny Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Oś priorytetowa: Dostęp do wysokiej jakości usług publicznych.

Działanie: Infrastruktura ochrony zdrowia.

Poddziałanie: Rozwój specjalistycznych usług medycznych.

Nr umowy o dofinansowanie: RPWM.09.01.01-28-0019/17

Data podpisania umowy: 19.09.2017

Logotop UE

Celem projektu jest podniesienie jakości i skuteczności usług zdrowotnych poprzez doposażenie instytucji ochrony zdrowia w nowoczesny sprzęt diagnostyczny, dzięki czemu nastąpi poprawa standardów życia mieszkańców Powiatu i regionów ościennych oraz poprawa jakości prowadzonych badań. Mapy Potrzeb Zdrowotnych wskazują iż zasoby sprzętowe CT w Województwie warmińsko-mazurskim kształtują się na poziomie niższym od średniej krajowej. Dzięki projektowi ulegnie poprawie diagnostyka w zakresie chorób układu krążenia, wcześniejsze wykrywanie schorzeń onkologicznych. Pacjenci w chwili obecnej nie mają ułatwionego dostępu do wysokospecjalistycznych badań diagnostycznych mających na celu poprawę stanu zdrowia poprzez szybszą i właściwszą identyfikację schorzeń, zagrożenia życia itp. Projekt realizowany jest na obszarach strategicznej interwencji – OSI „Obszary o słabym dostępie do usług publicznych”. Na podst. opracowania pn. Konkurencyjność Warmii i Mazur – diagnoza problemowa, Olsztyn czerwiec 2012 r. str. 104, obszar Powiatu ostródzkiego należy do grupy, w której występują największe deficyty usług publicznych. Poziom wnioskowanego dofinansowania został obniżony o ponad 4 pkt. p. proc. względem możliwego poziomu 85%. Projekt składa się z fazy przygotowania dokumentacji przetargowej w dn. 23.02.2017 ogłoszono postępowanie przetargowe na zakup sprzętu oraz fazy realizacyjnej tj. instalacji zakupionego sprzętu. Projekt zakłada realizację założeń SzOOp RPO WiM 2014-2020 poprzez doposażenie w nowoczesny sprzęt i aparaturę medyczną, realizuje cel operacyjny „Wzrost dostępności i jakości usług publicznych”. Rezultatem interwencji w ramach projektu będzie wzrost liczby korzystających z usług opieki zdrowotnej wysokiej jakości.

Całkowita wartość projektu: 1 206 758,73 zł.

Wkład Funduszy Europejskich – dofinansowanie (80,99%): 977353,90 zł

Projekt zrealizowany zostanie do 31.12.2017 r.