trancell-2

NOWY SPRZĘT DZIĘKI WSPARCIU GMINY MIŁAKOWO

Dzięki wsparciu finansowemu gminy Miłakowo , w listopadzie bieżącego roku zakupiono analizator moczu do laboratorium oraz specjalistyczne materace przeciwodleżynowe wraz z pompami.

MATERAC PRZECIWODLEŻYNOWY TRANCELL II

TRANCELL II jest dynamicznym materacem zmiennociśnieniowym. Komory materaca są napełniane powietrzem na
przemian (co druga) w stałym cyklu 10-minutowym, co zapewnia uwolnienie tkanki leżącego pacjenta od nacisku i
powoduje polepszenie ukrwienia. Naczynia krwionośne pacjenta leżącego na dynamicznym materacu
zmiennociśnieniowym przenoszą prawie dwa razy więcej krwi niż na materacu statycznym (np. gąbkowym).

Tutaj  materac znajdujący się na oddziale wewnętrznym.

2-trancell-2

Pokrowiec półprzepuszczalny ActiFresh®

• Materac Trancell II jest wyposażony w pokrowiec przepuszczający powietrze i parę wodną ,a nieprzenikliwy dla cieczy.

• Pokrowiec jest bardzo miękki i jednocześnie mocny dzięki konstrukcji pozwalającej na rozciąganie we wszystkich kierunkach.

• ActiFresh®, specjalny środek wkomponowany w powierzchnię pokrowca, zapobiega tworzeniu się pleśni, działa przeciwbakteryjnie, usuwa nieprzyjemny zapach i przedłuża trwałość pokrowca

1-trancell-2

MATERAC PRZECIWODLEŻYNOWY EASY FLOW

Jest to materac zbudowany z kilkunastu poprzecznych komór nylonu/PCV, wyposażony w kieszeń umożliwiająca wyposażenie w podkład piankowy. Pokrowiec półprzepuszczalny ( przepuszcza powietrze i parę wodną, zatrzymując ciecz).

Tutaj  materac znajdujący się na oddziale neurologicznym z pododdziałem udarowym .

1-easy-flow

Podstawowe cechy materacu:

• zbudowany z poprzecznych komór

• manualna lub automatyczna regulacja ciśnienia

• możliwość podwyższenia

• półprzepuszczalny

2-easy-flow

Cztery materace Trancell II wraz pompami Alphabed przeznaczone są dla pacjentów do zapobiegania wszystkich kategorii  odleżyn oraz ich leczenia.

Trzy materace Eazyflow 412 z pompami  Onda  przeznaczone są dla pacjentów, których  celem jest  zapobieganie odleżynom oraz wspomaganie ich  leczenia od 1 do 4 stopnia odleżyn.

Materace te zostały przekazane dla oddziałów :

• ZOL  – Zakład opiekuńczo leczniczym

• Oddział neurologiczny z pododdziałem udarowym

• Oddział wewnętrzny

ANALIZATOR MOCZU

Analizator jest urządzeniem które  pozwala  szybko i dokładnie  zidentyfikować wszystkie patologiczne próbki moczu od pacjentów wymagających dalszego leczenia.

anazalizator

Dziękujemy za wsparcie