• DODATKOWY SPRZĘT MEDYCZNY DLA NOWEJ KARETKI

[heading text=”SPRZĘT SPEŁNIAJĄCY NAJWYŻSZE KRYTERIA JAKOŚCIOWE W RATOWNICTWIE MEDYCZNYM ” tag=”h1″ align=”left”]

Państwowe Ratownictwo Medyczne (PRM) –to system powołany w Polsce w celu ratowania życia i zdrowia ludzkiego poprzez zapewnienie pomocy każdej osobie, która  znajduje się w stanie nagłego zagrożenia zdrowia, będącego bezpośrednim następstwem uszkodzenia funkcji organizmu, uszkodzenia ciała lub utraty życia. Nagłe pogorszenie stanu zdrowia wymaga podjęcia natychmiastowych medycznych czynności ratunkowych i leczenia.

W celu zapewnienia profesjonalnej opieki medycznej, zespoły ratownictwa medycznego, którego dysponentem jest Szpital Miejski w Morągu, otrzymał środki finansowe od Wojewody Warmińsko – Mazurskiego, za które zakupiono sprzęt medyczny spełniający najwyższe kryteria jakościowe w ratownictwie medycznym.

[heading text=”URZĄDZENIE KARDIOLOGICZNE LIFEPAK 15 ” tag=”h1″ align=”left”]

1.LIFEPAK15

LIFEPAK 15 – przenośne urządzenie kardiologiczne do nieinwazyjnego monitoringu oraz defibrylacji. Umożliwia monitorowanie tlenku węgla, SpO2 i methemoglobiny oraz zaawansowaną pomoc w terapii pacjentów z ostrym zespołem wieńcowym (OZW) poprzez uzyskanie badania 12 – odprowadzeniowego EKG oraz do ciągłego monitorowania. Lifepak 15 w połączeniu z internetową technologią zarządzania teletransmisjami umożliwia automatyczne i jednoczesne przesyłanie najważniejszych danych o pacjencie w całym rejonie. Dwufazowa technologia defibrylacji daje możliwość podwyższenia impulsu do 360 J, zwiększając szansę pacjentów na przeżycie.

2.LIFEPAK15

[heading text=”KRZESŁO KARDIOLOGICZNE” tag=”h1″ align=”left”]

krzesło Rolman S

KRZESŁO KARDIOLOGICZNE – wyposażone jest w gąsienicowy system płozowy do zjeżdżania po schodach. Pozwala ono na bezpieczne, zarówno dla pacjenta jak i operatora krzesełka, transportowanie po schodach, bez narażenia na przeciążenia. Pozwala ono na transport najcięższych pacjentów (nawet do 220 kg).

[heading text=” LUCAS  – KOMPRESJA KLATKI PIERSIOWEJ  ” tag=”h1″ align=”left”]

1.LUCAS

URZĄDZENIE DO KOMPRESJI KLATKI PIERSIOWEJ LUCAS  – system kompresji klatki piersiowej służy zapewnieniu lepszych efektów reanimacji w przypadku zatrzymania krążenia oraz ułatwia pracę służbom ratowniczym. Masaż serca wykonuje automatycznie zgodnie z wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji od chwili uruchomienia na miejscu zdarzenia aż do szpitala w celu przywrócenia naturalnego krążenia. Dzięki temu urządzeniu ratownicy medyczni mogą koncentrować się na czynnościach związanych z ratowaniem pacjenta, takich jak podawanie leków, defibrylacja czy wentylacja.

2.LUCAS

[heading text=” DOPOSAŻENIE AMBULANSU   ” tag=”h1″ align=”left”]

W zakupiony sprzęt została doposażona karetka podstawowa z Łukty. Ze względu na dwuosobowy zespół, urządzenia te dają możliwości na sprawniejszą i zorganizowaną pracę ratowników medycznych, co pozwoli na dokładniejszy monitoring i profesjonalną opiekę nad pacjentem.